Заборавете на Инстаграм каков што го знаете- започна тестирањето кое носи голема разочарувачка промена за корисниците

Инстаграм уште пред неколку месеци објави дека планира да ги „крие“ лајковите на објавите од своите корисници.
Додека еден дел од корисниците се жалеа дека тоа ќе ја уништи нивната кариера како „инфлуенсери“, другиот дел беше воодушевен бидејќи конечно ќе можат да се опуштат за бројот на лајкови на објавите.

Најпопуларната социјална мрежа предизвика невидена количина реакции објавувајќи дека наскоро бројот на лајкови на фотографиите ќе можат да го видат само корисниците на профилот, додека за јавност ќе бидат скриени.
И додека многумина сметаа дека ова е премногу ризичен потег за Инстаграм, се чини дека најавената промена ќе стапи на сила.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.