Забрчанец ќе оди во самоизолација, бил во контакт со Зекири

Loading...

Забрчанец ќе оди во самоизолација, бил во контакт со Зекири. На состанокот што го имале имал маска и држел дистанца, па сепак решил да оди во изолација

Еве што напиша тој самиот на оваа тема: После веста дека другарот Мухамед Зекири има позитивен Ковид-19 тест, на препорака на епидемиолозите од денес сум во домашна самоизолација. Со Зекири бев на состанок одржан во четвртокот попладне, на 1.5 м растојание, со заштитна маска и со соодветна дезинфекција пред и после состанокот. Секако, заради избегнување и најмал ризик, ќе ја спроведам препорачаната самоизолација. Немам никакви симптоми, а ќе се тестирам во текот на неделата.

На Мухамед и семејството им посакувам брзо оздравување.
Сите да ги почитуваме доследно мерките и препораките на епидемилозите и на тој начин да се заштитиме самите себе и сите околу нас.
* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...