Заврши протестот

Loading...

Заврши протестот за случајот „Монструм“ кој се одржа денеска од страна на роднините и пријателите на обвинетите за убиствата на децата кај Смилковското Езеро.
Демонстрантите во неколку наврати го нападнаа полицискиот коридор на улицата пред ТЦ Мавровка во Скопје, а полицијата ја растеруваше толпата со шок бомби.
Можеби ќе ве интересира
Кратко по повлекувањето на демонстрантите се повлекоа и полицајците од пред ТЦ „Мавровка“.
Инаку, во протестот беа повредени тројца полицајци, а нападната беше и новинарска екипа

loading...