Заврши регуларниот дел во кошаркарскотот првенство

Со одигрувањето на натпреварите од 10-то коло заврши сезоната во кошаркарската Супер лига.И пред одигрувањето на последното коло беше познато дека во плејофот, за шампионската титула ќе се борат екипите на МЗТ, Кожув, Работнички и Фени индустри.Резултати:Кожув-Лирија 91:64Фени индустри-МЗТ 82:93Работнички-Куманово 82:83Табела: 1. МЗТ 9/1, 2. Кожув 7/3, 3. Работнички 5/5, 4. Фени индустри 4/6, 5. Куманово 4/6, 6. Лирија 1/9.Во полуфиналето, во плејофот ќе играат МЗТ Скопје Аеродорм-Фени индустри и Кожув-Работнички.
МакфаксСо одигрувањето на натпреварите од 10-то коло заврши сезоната во кошаркарската Супер лига.И пред одигрувањ

Пронајдете не на следниве мрежи: