Загина младиот фудбалер Адеми

Loading...

Албанскиот фудбалер, 22- годишниот Амир Адеми загина во сообраќајна несреќа во Германија.
Во вторникот вечерта во 20.40 часот дошло до судар на „пежо“ и „пасат“, во кој настрада младиот фудбалер на германски Регенсбург.
Полицијата го истражува овој случај.
Амир зад себе ги остави родителите, братот и сестра.

loading...