Задолжителен за ова лето: Бел фустан на кој нема да му одолеете за време на топлите денови

Loading...

Секоја девојка треба да го има ова парче облека во својата гардероба. Во овој случај, не е важно каков е вашиот стил. Сите ја обожаваат белата боја, а фустанот кој ќе им биде омилен на многумина, одговара на речиси сечиј вкус.

 

View this post on Instagram

 

I haven’t done this in awhile so here are three random facts about me! 1.) I want a dog (so bad! I’ve always been a dog lover.) 2.) Although half Latina, I don’t speak Spanish very well (but understand it! This is a work in progress; I get super nervous when I have to speak it in front of others slash it’s kind of funny to watch, according to my boyfriend…) 3.) I’ve reinvented myself SO many times. I went from being a ballerina to working in public relations to being a full-time blogger (I still call myself that) in my 20s and am so grateful for all the curveballs thrown my way because I’ve gained so much insight and wisdom from them… (visit the About Me page on my blog for more on this!) Ok, now it’s your turn – what are three random facts about you?! ♥️ (One more fact for fun: I love geeking out over space and am deeply fascinated by the universe. 🤓🔭)

A post shared by Stephanie Hill (@thestylebungalow) on


Белата боја симболизира чистота, елеганција, женственост и гламур, па нема сомнение дека ќе заблескате во неа во секоја пригода. Пријатниот памучен материјал и чипканите детали се совршена комбинација, а кога станува збор за модните додатоци, тоа останува на вас. Без оглед на изборот на обувки или на додатоците за коса, нема да погрешите. Набавете си еден ваков фустан и бидете подготвени да бидете во тренд во текот на летото.

loading...