Заев: “Кики и Фрики” за мене не постојат

Одговарајќи на новинарско прашање по прес-конференцијата одржана по откажаната лидерска средба која беше најавена за денес премиерот Зоран Заев истакна – Кики и Фрики за мене не постојат.
-“Кики и Фрики“ за мене не постојат. Ако не се кажуваат имиња не постојат. Јас го поттикнувам истражувачкото новинарство, истражете кажете јавно имиња за што може некој да тужи, па ќе зборувам и јас, рече премиерот Заев денес околу случајот “Рекет”, додавајќи дека секој кој се огрешил пред законот ќе си ја одлежи казната.

 

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.