Заев: “Кики и Фрики” за мене не постојат

Одговарајќи на новинарско прашање по прес-конференцијата одржана по откажаната лидерска средба која беше најавена за денес премиерот Зоран Заев истакна – Кики и Фрики за мене не постојат.
-“Кики и Фрики“ за мене не постојат. Ако не се кажуваат имиња не постојат. Јас го поттикнувам истражувачкото новинарство, истражете кажете јавно имиња за што може некој да тужи, па ќе зборувам и јас, рече премиерот Заев денес околу случајот “Рекет”, додавајќи дека секој кој се огрешил пред законот ќе си ја одлежи казната.

 

Loading...