Заев: ме снимал син му на Верушевски

Заев: ме снимал син му на Верушевски

Заев одговарајќи на новинарско прашање на својата прес конференција го изјави следното: „Соговорникот што ме снимал е господинот Александар Верушевски. На ручек е кај мене во Струмица, летото 2016, овде седиме и ручаме, и видов дека ме снимал. Разговорот јасно покажува кој е. Не беше тоа пред 100 години, беше пред 4 години… Ние сме во добри односи. Секој со својата одговорност, јас сум пријател со сите. Тој така одлучил, така направил. Јас сум многу близок со неговото семејство, ги сакам неговите дечиња, со професорот Верушевски сум пријател, тој е претседател на нашата (партиската) комисија за внатрешна безбедност, соработувам, советник во кабинетот за национална безбедност. Но, еве, така одлучил мојот пријател Александар, така и направил“.

Месецов „пукаа“ бомби и за Заев и за Мицковски. Тие ги деконспирираа некој активности на двајцава кои не се многу познати на јавноста.

Еве некои од нив:

Нови „бомби“ на интернет: овој пат за Мицкоски и Кичеец

Исто и за Заев. Се чини кој кого стигне снима во државава:

Пукаат бомби за Заев секојдневно! Кој го снима Заев и дали овој знаел што зборува??

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.