Заев преку својата фондација испратил 20 тони хуманитарна помош за Украина

Како што самиот објави на својот Твитер профил: Преку Фондацијата “Заев – Едно општество за сите” испративме 20 тони производи македонска хуманитарна помош за војската и за цивилното население во Украина. Помошта ја доставивме во координација со Горениук Олександр, пратеник во Парламентот на Украина.

Заев преку својата фондација испратил 20 тони хуманитарна помош за Украина
Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.