Заев преку Фејсбук: мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил

Премиерот Зоран Заев преку Фејсбук порача:
– Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки. Граѓаните заслужија правда, напиша Заев на својот Фејсбук профил по објавувањето на снимките во италијанскиот весник “Ла Верита” каде се прикажани и се слушаат разговори на лица осомничени или обвинети во предметите “Рекет” и “Империја”.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.
error: Content is protected !!
mk_MK
mk_MK