Заев преку Фејсбук: мора да се расчистат случаите за кои се води истрага и секој да одговара за тоа што го сторил

Loading...

Премиерот Зоран Заев преку Фејсбук порача:
– Истрагата мора да ги открие сите детали. Секој да одговара за своите постапки. Граѓаните заслужија правда, напиша Заев на својот Фејсбук профил по објавувањето на снимките во италијанскиот весник “Ла Верита” каде се прикажани и се слушаат разговори на лица осомничени или обвинети во предметите “Рекет” и “Империја”.

loading...