Запечени макарони со павлака

Подготовката е толку лесна и едноставна, а вкусот ќе ве воодушеви.

Состојки:
200 гр макарони
2 јајца
250 гр павлака
70 мл јогурт
100 гр шунка
малку кечап
малку сол
малку масло

Запечени макарони со павлака

Подготовка:
Сварете ги макароните според упатството на пакувањето, исцедете ги и истурете ги во огноотпорен сад. Ставете ја шунката исечкана на ситни парчиња, а врз макароните малку кечап.
Јајцата изматете ги, додадете ја павлаката и јогуртот и измешајте. На крај додадете ги шунката и кечапот.
Печете 15-20 минути во рерна загреана на 180 степени целзиусови. Послужете топло.
Пријатно!

Пронајдете не на следниве мрежи: