Започна есенскиот КОРОНА ВИРУС бран. Следуваат рестриктивни мерки

Loading...

Започна есенскиот КОРОНА ВИРУС бран. Следуваат рестриктивни мерки

Филипче на денешната прес конференција извести дека се разгледува воведување на нови мерки за заштита од КОВИД-19 поради влошената состојба. Филипче смета дека зголемувањето на бројот на заразени во последните денови е показател дека есенскиот бран веќе започнал.

За да се избегнат ограничувачки мерки како што се полициски час или карантин, се дискутира да се наложи задолжително носење на заштитни маски и на отворено.

Нема одлука сега за сега за отворањето на границите.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...