Започна прославата во домот на Родиќ – трубачите пристигнаа во дворот, а Вељко е главен

Семејството Родиќ денеска го слави свети Ѓурѓовден, а веќе гостите и трубачите пристигнаа во нивниот дом во Тител.
Пристигнатите трубачи пред домот на семејството започнаа да ја свират песната „Ѓурѓовден“, а никој не се сомнева дека гостите нема добро да се забавуваат.
Во домот од каде потекнува Богдана Родиќ е и нејзиниот сопруг Вељко кој помагаше околу средувањето на масите и столчињата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.