Заради сообраќајка на патот Велес – Чашка сообраќајот е во прекин во двата правци

Loading...

Утрово од 09:00 часот, сообраќајот на регионалниот пат Велес-Чашка, на местото викано.„Долги рид“ е во прекин во двата правци, соопшти АМСМ. Како што информираат од Авто мото сојузот, прекинот е поради случена сообраќајна незгода. Засега нема повеќе информации за сообраќајката.

loading...