Заради сообраќајка на патот Велес – Чашка сообраќајот е во прекин во двата правци

Утрово од 09:00 часот, сообраќајот на регионалниот пат Велес-Чашка, на местото викано.„Долги рид“ е во прекин во двата правци, соопшти АМСМ. Како што информираат од Авто мото сојузот, прекинот е поради случена сообраќајна незгода. Засега нема повеќе информации за сообраќајката.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.