Заради фудбалскиот натпревар Македонија-Полска-посебен сообраќаен режим

Вечер во периодот од 18 до 23 часот заради одржување на меѓународниот фудбалски натпревар Македонија-Полска на арената “Тодор Проески“ ќе биде воведен посебен сообраќаен режим.
Периодично пренасочвање на сообраќајот ќе има на булеварот “Илинден“, улицата “Аминта Трети“ и улицата “Наум Наумовски-Борче“.
Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите на полициските службеници.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.