Застрашувачки бројки од Свети Николе, за само една недела над 100 нови случаеви на Ковид-19

По вчерашните 27 лица позитивни со ковид-19 и денешните 9 позитивна лица бројката во Свети Николе за само една недела надмина 100 позитивни лица на вирусот и моментално бројката на … Продолжи со читање Застрашувачки бројки од Свети Николе, за само една недела над 100 нови случаеви на Ковид-19