Застрашувачки снимки од силниот земјотрес во Истанбул

Loading...

Силен земјотрес од 5,8 степени според Рихтерова скала го погоди најголемиот туриски град Истанбул околу 14 часот по локално време.
Епицентарот бил забележан на 66 километри од Истанбул, во Мраморното море на длабочина од 7 километри.

loading...