Затвореници Албанци ги запалиле ќелиите во затворот во Куманово

-На затворениците од Албанија, кои беа пренесени во затворот Куманово пред неколку дена, не им е дозволено да излегуваат во текот на денот и тоа е причината што кај нив е создаден револт, што денес се манифестира насилно. Сè уште нема официјална потврда од полицијата и дирекцијата на затворот. Засега не се знае дали има повредени лица за време на немирите, пишува ЛАЈМ.

Тие наводно десет дена имале трпение пред да почнат да ги палат ќелиите…

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.