Заштитете се, одржувајте растојание!

Loading...

Одржувањето на физичка дистанца е најсигурниот начин за заштита од коронавирусот, но истовремено и најтешкиот. На сите ни фали физичкиот контакт и гушкањето со пријателите и блиските, но мора да издржиме уште малку. Сепак ова не значи дека треба да се одалечиме, напротив потребно уште повеќе да се слушаме, да разговараме и да одржуваме комуникација со блиските. Ви благодарам на сите што ги почитувате мерките. #БлискиОддалеку

Денеска статистиките се следниве:

Повторно високи бројки: 1168 заразени и 18 починати во последните 24 часа

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...