Пукна тиквата помеѓу Лепа Брена и Александра Пријовиќ

Лепа Брена ги покани Филип, Александра и нејзината мајка, Борка Михајловиќ, на годишен одмор во Дубаи и на Малдивите, велејќи дека сака да ги почести, откако од продажбата на Гранд добила 7.650.000 евра, но не им соопшти дека нејзиното честење не го вклучува хотелско сместување од 5.000 евра, туку само авиобилетите, кои ја чинат околу 600 евра по човек, пишува српски Курир.
Односите во семејството Живојиновиќ се сериозно нарушени и ова е веројатно последниот одмор што го поминаа заедно на егзотични дестинации. Уште во првите денови од декември 2019, Брена ги покани Филип и Александра да одат со неа, со Боба и Виктор на одмор на почетокот на 2020 година и инсистираше на тоа дека и Борка, мајка на Александра, треба да дојде со нив. Тие сметале дека штом ги поканила, таа планира и да го плати одморот, што било логично со оглед на тоа што на крајот на годината ги продала преостанатите 25 % од „Гранд“ за 7.650.000 евра.


Сепак, еден ден пред да заминат на патувањето, таа дошла кај нив и им рекла: „Треба да си понесете 5.000 евра за тројцата, за да ги платите за хотелите“. Филип и Александра биле изненадени Рекле оти сфатиле дека таа ќе ги плати трошоците, особено затоа што ги поканила на одмор што не го планирале во овој период, на што Брена одговорила: „Па, јас ги платив авионските билети за тројцата вас – 1.800 евра“ – вели соговорникот на за српскиот портал.
Сè веќе било договорено и немало шанси да се откаже патувањето, па решиле сепак да и ’дадат пари за сместување. Но, Филип и Александра многу и се налутиле на Брена, па ретко разговарале со неа за време на нивниот престој во Дубаи и на Малдивите.


„Штом стигнаа таму, Филип и даде на Брена плик со пари. После тоа, тие едвај се видоа, затоа што беа повредени од нејзиниот гест. Како што можеби забележавте, тие дури и не сакаа да фотографираат на семејни фотографии, што обично ги прават секогаш кога се на одмор. Борка беше претежно со Филип и Александар, додека Брена и Боба беа одделно. По пристигнувањето во Белград, тие повеќе не се видоа, затоа што двајцата избегнуваат да се сретнат со маќеата“.
Откако се вратија од одмор, Брена и Прија не се сретнале, освен на наградите МАЦ, каде што двете настапија. Тие дојдоа одделно и не комуницираа пред своите колеги, иако Александра со аплауз го испрати настапот на постарата колешка, додека претходно тие секогаш беа неразделни на јавни места. Боба Живојиновиќ е многу тажен и разочарана од постапката на неговата сопруга, што доведе до конфликт во семејството, но тој е немоќен.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.