ЗА ИДЕАЛНО ТЕЛО ПРЕД ОДМОР: Со овој напиток ќе го намалите обемот во половината

Со помош на овој рецепт, многу жени успеале да го намалат обемот на половината за неверојатен 1 сантиметар на ден.
Оваа напивка го отстранува вишокот масти и вода во организмот и истовремено го подобрува функционирањето на мозокот, видот и помнењето.
Потребни состојки:
1 лажичка мед
2 лажички јаболков оцет
1 шолја свежо цеден сок од грејпфрут
Подготвувањето на оваа напивка е многу едноставна. Сè што е потребно е да ги ставите сите состојки во блендер и да ги миксате додека не добиете хомогена смеса.
Оваа напивка би требало да ја консумирате секој ден пред главниот оброк, односно пред ручек или вечера во текот на една недела.
Потоа направете пауза од седум дена, па повторете го третманот.
Ако не го сакате сокот од грејпфрут, како замена можете да користите и сок од портокал.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.