За излез од државата на ГП Табановце се чека од 30 до 45 минути

Loading...

На граничниот премин Табановце има зголемена фреквенција на возила и времето на чекање за излез од државата е од 30 до 45 минути.
На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државава, соопшти АМСМ во пладневниот извештај за состојбата на патиштата.
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

loading...