ЗА КИРИЈА И ОБЛЕКА, СЕ*С Е НАЈМАЛ ПРОБЛЕМ! Спонзорушите открија што прават за ПАРИ и кога се лутат „спонзорите“!

Во своите исповеди, анонимни жени откриваат како е да се биде спонзоруша.

Девојките се повеќе промовираат луксузен начин на живот, посочувајќи дека тоа го овозможуваат „спонзори“, односно богати мажи на кои им возвраќаат со сексуални односи. Овој начин на живот денес кај нас го водат голем број девојки.

Додека на социјалните мрежи се фалат со брендирани гардероби, скапи автомобили и егзотични дестинации, се прашувате кој стои зад камерата.
ЗА КИРИЈА И ОБЛЕКА, СЕ*С Е НАЈМАЛ ПРОБЛЕМ! Спонзорушите открија што прават за ПАРИ и кога се лутат „спонзорите“!

Додека на социјалните мрежи се фалат со брендирани гардероби, скапи автомобили и егзотични дестинации, се прашувате кој стои зад камерата.

Станува збор за спонзорите – постари, богати мажи кои на спонзорите ќе им обезбедат луксузен и раскошен живот. Многумина од нив не ја гледаат лошата страна на тоа, бидејќи мислат дека „не е толку голема работа“ да се набави најновиот телефон, скапа облека, платен стан, сметки и каприци во замена за дружење или секс.

На една страница на Интернет, анонимни жени искрено напишаа за тоа како е да се биде спонзоруша. Додека некои од нив сакаат да стават крај на овој начин на живот кога ќе најдат маж во кој се заљубиле, други не размислуваат за тоа.

Тие поминуваат време со човекот кој ги финансира, а подоцна одат во прегратките на типот, што може сериозно да ги налути нивните спонзори. Токму една од нив напишала дека сака да го напушти спонзорот за да може да се посвети на маж на нејзина возраст.

Друга напишала дека уживала да биде спонзоруша. Свесна е дека нема да работи, не сака да живее така, па има маж кој плаќа за се – од кирија, храна и основни потреби, до хирови со кои се разубавува.

Девојката од Челмсфорд објаснила дека се разгалила откако ја порджувал нејзиниот спонзор. Постојано добива подароци, накит, вечери во најелитните ресторани, но после тоа оди дома, каде ја чека дечко кој нема поим што се случува.

Друга девојка признала дека „само“ се дружи со маж 20 години постар од неа во замена за подароци, а друга трпи се поради дизајнерските чанти и iPhone-и.

Имаше и такви кои напишаа дека навистина уживаат во сексот со спонзор, а некои од нив на овој начин го плаќаат своето образование. Друга жена од Калифорнија открила дека добива околу 24.000 динари по состанок и дека тој и ја купува целата облека.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.