За кралицата Елизабета сме само Република Македонија

Нејзиното Височество кралицата Елизабета ги прими акредитивните писма на новиот македонски амбасадор во Велика Британија, беше објавено на официјалниот Твитер профил на кралското семејство.
“Кралицата ги прими акредитивните писма од новоназначената амбасадорка на Република Македонија во земјата, нејзината екселенција Александра Миовска“, стои во твитот на кралското семејство.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.