За нив нема криза: Анастасија Ражнатовиќ и момчето купија стан во кој ќе започнат заеднички живот

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ и нејзиното момче Ѓорѓе Куљиќ заедно се вселиле во стан кој заедно го купиле претходниот месец.
Ќерката на Цеца дефинитивно ја напушти семејната вила и заедно со своето момче започнале заеднички живот во Белград.
„Анастасија и Ѓорѓе неодамна се вселија во стан кој го купија претходниот месец. Пред тоа две години живеа во Нови Сад каде што Ѓорѓе има куќа, а Анастасија често доаѓаше во Белград кај мајка си. Поради нејзината пејачка кариера одлучија да се преселат во Белград. Тоа им одговара бидејќи Анастасија сака да биде во близина на Цеца за која многу е поврзана“, вели изворот.
Тој додава дека парот ужива во стан од 200 квадрати.
„Купија два страна од по 100 квадрати кои се наоѓаат еден над друг и направија дуплекс. Имаат пет соби, неколку бањи, огромна дневна соба како и стаклен балкон. Ја реновираат кујната и сега уживаат. Сите чекаат наскоро да има веридба, па и свадба“, тврди изворот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.