ЗА САМО 7 ДЕНА – 3 КИЛОГРАМИ ПОМАЛКУ Марија Шерифовиќ ја откри храната и чајот поради кој ослабела

Позната пејачка Марија Шерифовиќ решила да се посвети на своето здравје и изглед, а многу брзо постигна и одличен резултат, па со истиот се пофали пред своите фанови.
Шерифовиќ сподели дека е на диета која и е препишана од нутриционист и ги повика сите да се придружат на седумнеделниот план за исхрана.
Диетата на Марија се состои во јадење на салати, младо сирење и бело месо.


Ова е план за исхрана кој одговара на мојата килажа и крвна група, а секој треба да се пронајде себеси во соодветниот план. Зелениот чај е нешто со кое што треба да го почнам мојот ден, вели Марија.
Во текот на диетата и првите седум дена детокс Шерифовиќ неколку пати била гладна, но успеала да му одолее на искушението и здраво да се храни. Токму поради тоа и изгубила 28 килограми за само седум дена.
Тоа е голем успех, можеби може и подобро, но секако дека резултатот е добар. Немојте да се надевате дека секоја недела ќе биде така, бидејќи во стартот на оваа диета доаѓа до исфрлување на токсините и вишокот течности, заклучила Марија после резултатите од првата недела.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.