За секој знак има посебна тајна: Како да намалите килограми според хороскопот?

Loading...

Овен– најлесно ќе симнете килажа преку возење велосипед или трчање на долги патеки.
Бик– ви препорачуваме јога и умерено трчање
Близнаци – ви препорачуваме фитнес минимум 2 пати неделно. Не јадете варено пилешко или обарен зеленчук.
Рак – за вас најпрепорачливо е пливањето
Лав – најлесно ќе симнете килограми, ако почнете да се занимавате со танцување и почнете да консумирате средоземноморска храна.
Девица – трчање, велосипед или фитнес. Девиците имаат избор.
Вага – ви препорачуваме да започнете да се занимавате со зумба.
Шкорпија – орбитрек и броење на калориите.
Стрелец – ви препорачуваме планинарење, пешачење и броење на калориите.
Јарец – фитнес или пешачење.
Водолија – фитнес или тенис.
Риби – пливање, јога, трчање и никако не смеете да јадете шеќер.

loading...