За љубителите на мексиканската кујна: Тортиљи со пилешко, павлака и домати

Потребни состојки:
Тортиљи
2 домати
1 пиперка
Кечап, мајонез
3 лажици кисела павлака
300 г пилешки стек
Начин на подготовка:
Промешајте го месото со павлака. Исечете ги доматите на кришки, а пиперката на ленти. На тортиљите намачкајте павлака, ставете месо и парче домат, па ленти пиперка, кечап и мајонез. Преклопете и по желба додајте салата по избор.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.