Згодна до болка- вака изгледа Исаура од „Преспав“ зад камерите

Loading...

Актерката Емра Куртишова или попозната како „Исаура од Преспав“ често знае да сподели фотографии од синмање на серијата или од нејзиното милениче, но овојпат таа објави фотографија на која има поразлична фризура и нежна шминка, по што секако следеа многу лајкови и позитивни коментари.
Инако Емра е како професионален актер во Театарот за деца и младинци во Скопје и е добро позната е кај помладата публика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emra Kurtishova (@emra.kurtishova)

loading...