Зголемен интензитет на сообраќај на патиштата, на Ќафасан се чека 30 минути

Loading...

Скопје, 1 септември 2020 – Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е зголемен, соопшти АМСМ. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата, освен на граничниот премин Ќафасан, каде се бележи зголемена фреквенција, а задржувањата се околу 30 минути. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и исклучително внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.
Зголемен интензитет на сообраќај на патиштата, на Ќафасан се чека 30 минути

loading...