ЗГОЛЕМЕТЕ ГИ ВАШИТЕ ГРАДИ ПО ПРИРОДЕН ПАТ СО ПОМОШ НА ОВИЕ БИЛКИ

ЗГОЛЕМЕТЕ ГИ ВАШИТЕ ГРАДИ ПО ПРИРОДЕН ПАТ СО ПОМОШ НА ОВИЕ БИЛКИ

Иако многу мажи не се оптоваруваат со големина на женските гради, сепак повеќето жени посакуваат да имаат барем малку поголеми гради. Денес постојат многу хируршки методи за зголемување на градите и жените најчесто се одлучуваат за нив.

Но,  исто така постојат и три билки со чија помош ќе ги зголемите градите по природен пат.

Жалфија

Еднаш неделно пијте чај од жалфија. Листовите и цветот на жалфијата користете ги за масажа на градите.

Пискавица (тилчец)

Семето од пискавица содржи голема количина на фитоестроген кој влијае на големината на градите. Оставете го семето да отстои во вода една ноќ и потоа масирајте ги градите со водата. Освен тоа, можете да направите и чај од оваа билка и да го пиете еднаш дневно.

Лопув

Билката лопув многу ефикасно ја поттикнува циркулацијата. Масирајте ги градите со инфузија од цвеќето, ставајте облоги и пијте чај од лопув еднаш дневно.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.