Зголемување на бројот на новозаразени во Србија, регистрирани уште 102 случаи: Едно лице почина

Loading...

Коронавирусот е потврден кај 102 лица во последните 24 часа, а починал уште 1 пациент. 

Тестирани се 7.682 од нив, а 1,33% од овој број се позитивни. 

23 пациенти биле приклучени на апаратот за дишење. 

Досега починаа 736 лица. 

Вкупно биле тестирани 1.049.379 лица, а потврдени се 32.613 позитивни случаи.

loading...