Зголемување на цените на горивата од полноќ! 👇

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се зголемува за 0,50 ден/лит,

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 1,00 ден/лит,

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) не се менува.

Од 16.8.2022 година од 00:01 часот максималните цени на  нафтените деривати ќе изнесуваат:

 – Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС –  95  –   88,50 (денари/литар)

– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98   –  91,00 (денари/литар)

– Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V)  –   90,00 (денари/литар)

– Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1)     –  86,50 (денари/литар)

– Мазут М-1 НС    –   52,814 (денари/килограм)

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.