РЕОБЈАВЕНО од 2018: Здравко Чолиќ – За мене и Солун и Скопје се Македонија

Нема појасна и попрецизна мисла која што еден естраден уметник ја кажал во последно време.

Додека таканаречените македонски ѕвезди пееја во еден глас за промена на името, продавајќи се за ефтини пари и во име на пропаганда, Здравко изјави дека за него едно те исто е Македонија во последните 50 години.

А тоа е дека и Солун и Скопје се Македонија.
Фала ти Здравко. Вака зборува слободен човек.

Па може е време на него да се угледаат и некои од македонските јавни личности и „уметници“.

https://youtu.be/jjsoPnntfdk

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.