Здрав појадок

Loading...

Смути за детоксикација
За денес одбравме појадок кој ќе ве освежи, ќе ве наполни со енергија, но ќе ви помогне и за полесна детоксикација. Смути со јаболко, ѓумбир и портокал.
Потребни состојки:
1 јаболко
1 портокал
малку свеж ѓумбир
200 ml вода или кокосова вода (подгответе ја кокосовата вода така што 2 лажици кокос ќе ги прелиете со 200 ml вода, оставете да стои 2 часа и потоа процедете)
1 лажичка чиа семе
½ лажичка куркума
Начин на подготовка:
Ставете ги сите состојки во блендер и убаво измешајте. Испијте го ова детоксикациско смути на гладен стомак.
На здравје!

loading...