Зебрестиот принт е најмодерниот дезен на летото

Loading...

Доколку овие денови ги разгледувавте разните објави на социјалните мрежи, веројатно ви стана јасно дека зебрестиот принт е главниот дезен на летото.
Најпрвин се заљубивме во костимите за капење во овој дезен, во комбинација со или без бела кошула, а потоа преминавме на сè останато.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tiffany Hsu (@handinfire)


Каде и моментално да се наоѓате, без разлика дали сте на брег или асфалт, постои совршено модно издание за вас. Од бикини на едно рамо па сè до реинвентираните класични блејзери, овој графички животински дезен е најдобриот начин како од лежерен да добиете „wow“ ефект, но да останете на минималистичка територија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alex Rivière (@ariviere)


Доколку целосниот зебра изглед е голем залак за вас, тука се аксесоарите кои подеднакво го привлекуваат вниманието и ги крадат погледите. Носете ги со бели комбинации и џинс со кој совршено одговараат.

loading...
Loading...