Зекири и Заев стиснаа тупаници: Ќе влеземе во ЕУ без разлика на сите уцени

На својот Фејсбук профил Мухамед Зекири, споделувајќи фотографија од него и премиерот Зоран Заев со стиснати тупаници порача: Без разлика на сè, Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ.
– Без разлика на сè, без разлика на уцени или желбите на деструктивните сили ќе успееме заедно со нашиот лидер Зоран Заев. Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ, напиша пратеникот од редовите на владејачката СДСМ.