Зекири, неговата сопруга и тримесечната ќерка хоспитализирани на Инфективна

Loading...

Зекири, неговата сопруга и тримесечната ќерка хоспитализирани на Инфективна

Пратеникот Пратеникот Мухамед Зекири и неговото семејство се хоспитализирани, но имаат благи симптоми, само повишена температура.

Министерот Филипче на денешната прес-конференција рече дека нема информација дали некој од останатите носители на јавни функции кои се заразени е во болница.

Се уште се прават тестови на сите кои биле во контакт со него.

loading...