Земјотресите во Албанија не прекинуваат

Уште еден земјотрес е почувствуван синоќа 7 минути по 22 часот со епицентар во Албанија. Земјотресот е со јачина од 4.4 степени по Рихтер, на длабочина од 40 км. Епицентарот на земјотресот е на 20 км од Тирана и 5 км од Валона.
Жителите останаа надвор од своите живеалишта и ноќта ја минаа во шаторите поставени од страна на армијата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.