Земјотрес го погоди Мексико

Loading...

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужнио дел на Мексико. За сега нема информации за евентуално повредени луѓе или причинета материјална штета.
Епицентарот на земјотресот бил на 14 километри југоисточно од Тонала во мексиканската држава Чијапас, на длабочина од 92 километри.

 

loading...