Земјотрес на Закинтос

Земјотрес од 4,1 степен според Рихтеровата скала утрово го стресе грчкиот остров Закинтос, пренесе грката новинска агенција „АНА“.
Агенцијата наведе дека епицентарот на потресот бил во морето западно од овој остров, на длабочина од пет километри.
извор: Makfax