Земјотрес на истокот од Грција

Loading...

Земјотрес со јачина од 4,5 степени по Рихтерова скала е регистриран синоќа недалеку од островот Халки, на истокот од Грција. Земјотресот е регистриран на 33 километри југоисточно од островот, на 429 километри од Атина.
Како што пренесе агенцијата АНА, нема извештаи за евентуална штета или повредени.

loading...