ЗЕМЈОТРЕС НА ОСТРОВОТ ФИЏИ

Пацифичкиот остров Фиџи во 3 часот и 50 минути по локално време го стресе земјотрес со јачина од 8,1 степени по Рихтеровата скала

На 123 километри југоисточно од островот Фиџи на длабочина од 669 километри се почувствувал силен земјотрес, јавува американскиот Геолошки институт. Информации за загинати и повредени за сега сеуште нема, освен што земјотресот ги разбудил и испаничил жителите.

 

 

За среќа нема ниту информации за можно цунами во регионот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.