Зиков со навреди за аферата „Паразити”: Да јадат го*на сите што зборат за мене

Љупчо Зиков, дежурниот бранител на власта на СДСМ со навреди им одговори на медиумите и на јавноста кои бараа одговори за висината на неговата плата од 120.000 денари како директор во државната компанија МЕПСО.

Зиков со навреди за аферата „Паразити”: Да јадат го*на сите што зборат за мене

Зиков, во објава на социјалните медиуми безобразно и недостоинствено одговори: „јадете г***а за мене колку сакате, само добра фотка ставете”.

Со оглед дека, според објавената фотографија кон овој пост, може да се забележи дека Зиков консумира вино, претпоставуваме дека тоа тој го има направено во алкохолизирана состојба кога разумот и свесноста му се намалени.

Се надеваме дека дежурниот бранител на СДСМ, главниот лик во аферата „паразити”, Љупчо Зиков нема да го смени мислењето во текот на утрешниот ден кога ќе испари алкохолот од неговиот организам.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.