Зијадин Села: Во училишта се копаат криптовалути

Лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села во вечерашното гостување на ТВ21 обвини дека се копаат криптовалути во училишта чии директори се поставени од ДУИ.

  • Имам информации дека во училишта кои се раководени од ДУИ се копаат криптовалути, каде е полицијата и што преземаат институциите? – изјави Села за време на гостувањето.
Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.