Злоупотребувал трупови во мртовечници, убил две жени: Некрофил обвинет за уште 16 сексуални престапи

Дејвид Фулер беше осуден на доживотен затвор минатата година за убиствата на Венди Кнел и Керолин Пирс во 1987 година во Танбриџ Велс, Кент.

Злоупотребувал трупови во мртовечници, убил две жени: Некрофил обвинет за уште 16 сексуални престапи

Електричарот кој уби две жени и малтретираше трупови во мртовечници е обвинет за уште 16 сексуални престапи, соопшти полицијата.

Дејвид Фулер беше осуден на доживотен затвор минатата година за убиствата на Венди Кнел и Керолин Пирс во 1987 година во Танбриџ Велс, Кент.

Електричарот, исто така, се снимал себеси како злоставува тела, вклучително и деветгодишно девојче и жена (100) во болничките мртовечници повеќе од 12 години пред да биде уапсен во декември 2020 година.

Полицијата во Кент соопшти дека Фулер (67) се изјаснил за виновен за сексуален напад на 78 починати жени на мртовечницата во болницата Танбриџ Велс и поранешната болница во Кент и Сасекс помеѓу 2008 и 2020 година.

Откако истрагата доведе до докази за 101 жртва во мртовечницата, Фулер беше обвинет за дополнителни злосторства во врска со преостанатите 23 жртви, соопшти полицијата во Кент.

Тринаесет од 23 други жртви – сите биле возрасни жени – се официјално идентификувани, но полицијата не можела да ги идентификува другите 10 жени, додаде полицијата.

Фулер ќе се појави пред Судот на Медвеј преку видео врска во четврток.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.