Зоки Кичеец од болница вратен во затвор

Loading...

Зоран Милевски – Кичеец, осомничениот во аферата “Рекет “ откако вчера попладне од притворот во Шутка бил однесен на преглед во приватна скопска клиника повторно бил вратен во затворот.
Иако на Милевски му следува бесплатен лекарски преглед во јавна здравствена установа, тој на негово барање бил однесен во приватната клиника и самиот ги платил трошоците за прегледот, како и за трансферот, јавува ТВ “Канал5“.

loading...