ЗОШТО Е ПРИТВОРЕНА ТЕА ТАИРОВИЌ? Се појави последниот клип пред АПСЕЊАТА, погледнете што направи таа!

Пејачката Теа Таировиќ наводно била уапсена на аеродромот во Германија каде престојува извесно време поради низа закажани настапи.

ЗОШТО Е ПРИТВОРЕНА ТЕА ТАИРОВИЌ? Се појави последниот клип пред АПСЕЊАТА, погледнете што направи таа!

Пејачката наводно била уапсена на аеродром од финансиската инспекција која кај неа пронашла поголема сума пари. Наводно се работи за цифра од 70.000 евра, што нејзиниот менаџер го демантираше.

Теа се уште е во притвор Таировиќ беше приведена во раните утрински часови, а само неколку часа претходно настапи во преполниот клуб во Хановер.

На социјалните мрежи кружат видеа од нејзиниот последен настап пред да биде приведена, како и од другите кои ги приреди на мини турнеја во Германија.

На последниот настап таа ги изведе своите популарни песни, облечена во проѕирен, црн фустан, под кој се гледаше црн градник.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.