Зошто не треба да го позајмувате автомобилот на Џастин Бибер

Loading...

Името на Џастин Бибер е напишано на уште еден сообраќаен прекршок, во кој што тој самиот не  е вклучен.
По шокантното следење на папарацото кое заврши фатално минатиот месец, еден од автомобилите на 18-годишниот пејач на романтични песни беше запрен од полицијата во ситните часови во петокот наутро.
Повторно, тоа беше неговото бело Ферари… Според Е!Вести, полицијата го застанало спортското возило околу 12 часот. Возачот наводно возел без возачка дозвола.
Сведоците на настанот велат дека неидентификуван човек бил зад воланот, а имало и жена на совозачкото седиште. Двајцата патници, заедно со возилото биле уапсени од стана на патниците во СУВ возило, кои се претпоставува дека се дел од тимот на Џастин.
Ова се разбира е само уште еден во низата случувања во изминатата година кои треба лесно да ве убедат НИКОГАШ да не позајмите возило од Бибер:
2-ри јануари 2013: Папарацо бил погоден додека возел на автопатот 405. Тој се враќал со неговото возило по фотографирањето на истото Ферари. Но, не возел Џастин Бибер.
19-ти ноември 2012: Бибер-овој пат тој возел- го задржувал сообраќајот на еден од најпрометните раскрсници во Западниот дел на Л.А. Тој бил повторно следен од папараци. Тој почувствувал потреба да го задржува секој за да им кажува шеги за фотографи.
14-ти ноември 2012: Полицијата го застанала Бибер за „небезбедно ставена и истечена регистрација.“ Тој си продолжил понатаму изрекувајки два збора- будали промени.
3-ти октомври 2012 Фискер Кармата на Џастин бил на пат кон Лос Анџелес за перформансот во Стеиплес Центарот. Тој бил паркиран блиску до хотелот на место за 15 минути, а останал 6 часа… Очигледно, кога сте толку познати како Џастин, ситните работи како времето за заминување се премногу тривијални за да се вознемирува.
25-ти септември: Раперот Шон Кингстон го позајмил Фикерот на Џастин за патување до Стекхаус. Освен што се обидувал да ја импресионира девојката, тој им кажал на репортерите дека Џастин му го подарил возилото. Подоцна, тој ја признал вистината…
31-ви август 2012: Двајца папараци се удриле еден во друг додека го сликале Џастин. За среќа никој не бил повреден.
6-ти Јули 2012: Џастин бил внешан во потера по голема брзина на автопатот 101 во Лос Анџелес. Брзината била околу 90 милји или 150 километри на час. Никој не бил повреден, но фотографот Пол Раеф бил обвинет за кршење на анти-папараци законот. Да не заборавиме на страшната несреќа во јануари 2013 кога почина еден папарацо.Името на Џастин Бибер е напишано на уште еден сообраќаен прекршок, во кој што тој самиот не  е вклучен.

loading...