Зошто не треба да носите ваков градник под бела маица?

Ова прашање сигурно си го поставуваме неколку пати пред да облечеме бела маица, кошула или блуза. На крај секогаш го облекуваме оној во кој се чувствуваме најудобно, но сепак треба да внимаваме на ова ако сакаме да оставиме добар впечаток.
Доколку сте мислеле дека белиот градник е совршен избор за носење под бела маица, тогаш грешите, бидејќи одговорот е малку поинаков.


Кога сакате градникот да ви биде речиси невидлив под белата маица или проѕирен топ, најдобар избор е моделот во нуд нијанса, односно во боја што се согласува со тонот на вашата кожа.
Белата исто така не е лош избор, но ќе се забележи ако не оди со бојата на маицата, што не е ефектот што го сакате. Секако, градникот не мора да биде иста боја како вашата кожа. Важно е да биде неутрален и добро да стои.
Што се однесува до материјалот, најдобри се оние градници од микровлакна, тил и свила, бидејќи тие имаат транспарентна текстура што е најдобра за носење со бела маица.
Исто така, ништо од ова нема да ви вреди ако не одберете градник со соодветна големина.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.